Gdzie szukać używanego auta? W komisie czy od dealera?

mercedes cla

Auta używane możesz kupić te z małym przebiegiem, zaledwie 1-2 letnie, jak i sporo starsze o przebiegu świadczącym, że sporo przeszły w swoim życiu. Segregując samochody używane pod względem wieku i przebiegu na pewno przy wyborze tych młodszych istotnym argumentem jest to, czy mają jeszcze gwarancję producenta, czy już nie. Oczywiście zakup używanego samochodu to wiele niespodzianek, ale uchronić przed nimi możemy się dokonując zakupu w firmie, co da nam rękojmie, czyli podstawę do wniesienia reklamacji. Pozostaje teraz tylko kwestia, gdzie to auto kupić. Komis, czy u dealera? Skupmy się na pojazdach klasy średniej, nie starszych niż 5 letnie.

Używane auto z komisu

Na pewno wydając powiedzmy kwotę 80 000 zł za 3 letni samochód liczymy na późniejszą bezproblemową eksploatację, a przynajmniej pomoc w usunięciu problemów. Jak sądzicie, czy komis po pół roku zajmie się autem, biorąc go na serwis i próbując choćby zdiagnozować problem? Te komisy, które oferują takie zabezpieczenie są godne uwagi. Jeżeli dany komis oferuje gwarancję tj. pomoc w określonym okresie czasu po zakupie, to jest to jego wielkim atutem. Zatem weźcie pod uwagę ten aspekt i jeżeli ogłoszenia motoryzacyjne komisu wyraźnie mówią o takiej gwarancji to ich oferta jest godna polecenia.

renault kadjar

Kupujemy używane auto od dealera

Pierwsze co rzuca się w oczy przy wyborze samochodu używanego z oferty dealera jest brak filtracji typu: auto uszkodzone tak/nie. To świadczy o tym, że dealer już na wstępie, przy odkupie zadbał o wstępną selekcję lub uszkodzone auto doprowadził do stanu idealnego. To dobrze prawda? Na wstępie mamy ułatwione zadanie.

Kolejną sprawą gdy wybieramy samochody osobowe kilku letnie jest często program oferujący pakiet gwarancyjny, sprawdzoną historię pojazdu wraz z przebiegiem, czy nawet określona ilość kilometrów bądź czasu gdzie dealer zapewnia wszelkie usługi serwisowe. Oczywiście nic nie jest za darmo, często jest to wliczone w cenę, ale dla przykładu BMW serii 3 (czyli odpowiednik Audi A4) kupimy za kwotę nieco ponad 90 000 zł, właśnie z gwarancją i serwisem przez pierwsze 6 miesięcy w cenie. Dla nas wybór jest prosty.

5/5 - (1 vote)